Jdi na obsah Jdi na menu

Už 98. ročník Drozdova lesního běhu vyhrál Vít Koza

Již neuvěřitelný 98. ročník čtvrtého nejstaršího běhu na světě - Drozdova lesního běhu - odstartoval v neděli 13. října na stadiónu Mirka Tučka v kolínských Borkách. Na trati, kterou v roce 1925 vybíral sám nejslavnější meziválečný kolínský běžec dr. Václav Drozda, dominoval tentokrát domácí mílař Vít Koza.

Závod dlouhý 4200 metrů dokázal proběhnout za 14:09 min., o osm vteřin pomalejší byl další kolínský běžec Petr Harnoš a třetí doběhl v čase 14:34 min. kolínský junior Marek Nedvěd.

Mezi ženami si nejlépe vedla čáslavská Adélka Semrádová, která vyhrála za 16:37 min., o deset sekund později proběhla cílem kolínská vytrvalkyně Michaela Györgyová a třetí příčka patřila další domácí běžkyni Ivě Římalové za čas 17:52 min.